אודות

שמי ענבר אופק דן, מחנכת מוזיקלית בסביבות שונות בחינוך המיוחד ובגיל הרך, תואר ראשון בחינוך מוזיקלי, תעודת הוראה בחינוך מיוחד, ותלמידת תואר שני בתראפיה במוזיקה.

לאורך שנותיי בחינוך (מעל 20 שנה…) אני עדה להשפעת הקצב והמוזיקה על נפשם של תלמידיי בגנים ובבתי הספר. הקמתי ויזמתי פרויקט תיפוף חברתי המסייע בשילוב ילדים המתמודדים עם קשיי התנהגות בקהילה, כמו כן, אני מקיימת הפעלות בקצב למגוון אוכלוסיות בחינוך המיוחד ובגיל הרך.

המרחב המיוחד הזה של עבודה משותפת סביב הקצב עם אוכלוסיות שונות פתח לי צוהר ללמידה מתמדת של עולמות הקצב והנפש ומה שביניהם.

 

מה המיוחד בסדנאות שלי

בכל מפגש ביני ובין הקבוצה נבנית חוווית יצירה משותפת, הילדים והצוות  שותפים מלאים  לנגינה ולהתרחשות , אני מאמינה במוזיקה חיה, הנוצרת יחד במהלך הסדנאות, וכזו המעודדת הבעה יצירה ואלתור לצד לימוד של מקצבים שונים ושירי מסורת, והכל במסגרת אווירה נעימה מאפשרת, ומותאמת לצרכי הילדים. מאחורי כל סדנא והפעלה עומדות שעות רבות של למידה תכנון וניסיון בשטח, כמובן תוך מתן  כבוד למסורות מוזיקליות וכמובן התאמה לקהל היעד.

כמו כן חשובה לי האינטימיות במפגשים המוזיקליים, ומתן תשומת לב אישית ככל שניתן לילדים, על כן הסדנאות מתנהלות בקבוצות קטנות.

אז מה אני בעצם מציעה לכן גננות  ומחנכות בגיל הרך ובחינוך המיוחד? 

כמי שעבדה בעברה בגנים כמטפלת מובילה בגנים קיבוציים, ומכירה את  עולם הגן ועולם החינוך המיוחד היטב, אני מציעה כמה מוצרים חינוכיים איכותיים, המזמנים חוויה ייחודית ומעמיקה, וכל זאת במחירים המותאמים לתקציבי הגן.

מניסיון העבודה שלי עם גננות לאורך השנים, אני מודעת למתח ולתסכול שאת, הגננת  נתונה לו. בין מה שיש בקופת הגן , לבין הרצון להביא פעילות איכותית המזמנת התנסות משמעותית בקרב הילדים. מאמינה שניתן למצוא פעילות מותאמת לכל תקציב, מזמינה אותך לשוחח עימי, ושנמצא את הפעילות הנכונה.